Pamazām pakalpojumus izvēlas saņemt vienkopus Drukāt

Rucavas novada iedzīvotāji pamazām valsts un pašvaldības pakalpojumus izvēlas saņemt vienkopus

Rucavas novada Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs (VPVKAC) vēris durvis iedzīvotājiem, un novada iedzīvotāji arvien vairāk izrāda interesi par  priekšrocību  pašvaldības un valsts pakalpojumus saņemt vienkopus  - ātrāk, ērtāk, izdevīgāk.

Kopš VPVKAC sācis darboties centrā vērsušies vairāki desmiti novada iedzīvotāji. Visbiežāk VPVKAC apmeklētāji izmantojuši iespēju saņemt Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras (VSAA) pakalpojumus. Tāpat VPVKAC speciālisti snieguši konsultācijas par Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes un Valsts ieņēmuma dienesta pakalpojumiem. Tomēr joprojām iedzīvotāji neizmanto visas VPVKAC priekšrocības. Īpaši ērti vienkopus pašvaldībā saņemt pakalpojumus būtu, piemēram, jaunajiem vecākiem, kuri var gan reģistrēt bērniņa dzimšanu Rucavas Dzimtsarakstu nodaļā, gan VPVKAC iesniegt pieteikumu Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras pabalstu saņemšanai.

Rucavas novada domes priekšsēdētāja Irēna Šusta uzsver: “Uzskatu, ka no valsts puses šis ir ļoti mērķtiecīgs pasākums, iedzīvotājus atbalstošs. Lai iedzīvotājiem būtu ērtāk saņemt valsts pakalpojumus piekritām šādam solim, jo iedzīvotājiem vairs nevajag doties uz katru valsts iestādi Liepājā, bet taupot laiku un resursus, tos var saņemt gan Rucavas novada domē, gan Dunikas pagasta pārvaldē. Centri strādā domes darba laikā un pagasta pārvaldes darba laikā, kuros strādā ļoti atsaucīgi un laipni darbinieki, tāpēc aicinu ikvienu novada iedzīvotāju izmantot priekšrocības, ko sniedz klientu apkalpošanas centrs.”

Lai Rucavas novada iedzīvotājiem nodrošinātu iespēju vienkopus izmantot valsts un pašvaldības pakalpojumus, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija no valsts budžeta Rucavas novada domei piešķīrusi 8217.00 EUR. Savukārt pašvaldība ieguldījusi līdzfinansējumu 2965.00 EUR apmērā.

Kopējais finansējums ieguldīts, lai pielāgotu un aprīkotu telpas, iegādātos datortehniku, veiktu vides pieejamību personām ar īpašām vajadzībām. Tāpat finansējums nepieciešams darba vietas uzturēšanai un darbinieku algošanai. Vairāk šeit.