Miķeļdiena Tukumā Drukāt

Jau no piektdienas vakara „Zvanītājos” tika gatavoti „kukulīši” un mērce, lai sestdienas rīta agrumā enerģiskākās Rucavas sievas varētu nokļūt Tukumā uz Miķeļdienas pasākumu. Miķeļdiena Tukumā notiek pirmo reizi, un to kā dāvanu savā jubilejā tukumniekiem bija nolēmusi uzdāvināt folkloras kopa „Avots”, kam Rucavas sievas ir dižās kūmas.

Miķeļdiena izvērtās lieliska – gan laiks kā uz pasūtījumu, gan tirdziņš pašā domes priekšā, kur Rucavas sievas ar Tapiņa Ingu un Zemes Skaidrīti priekšgalā nemitējās slavēt rucavnieku labumus – smeķīgos kukulīšus ar mērci, Sandras rupjmaizi, Mirdziņas sakulto balto sviestu, Jura viršu medu, „Purva dzērvenītes” lielogu dzērvenes. Gan koncerts, kurā pašas labākās dziesmas, jestrākos dančus un citas lustes bija atvedušas kopas no Latgales, Lielvārdes un, protams, Rucavas sievas - visi „Avota” draugi. Kā teica „Avota” dalībniece, Veita Annas meita Ilga – rucavnieču sniegums bijis kā „punkts uz I”. Kā ierasts, rucavnieki pulcēja visus ap galdu goda mielastā, kopīgi tika dziedātas skaistākās dziesmas savai zemītei, galdam, pašiem sev, visi tika cienāti ar maizi un balto sviestu.

Pēcpusdienā visi pasākuma vaininieki tika aicināti kultūras namā, kur visus gaidīja garda jo garda zupa un citi kārumi, tika teikti daudz labi vārdi „Avotam”, dziedātas kopīgas dziesmas un dancots.

Noguruši, bet prieka pilni braucam mājās. Gūta vērtīga  atziņa – cik labi, ka mums ir tādi labi draugi, kā folkloras kopa „Avots”, ar kuru kopā izdodas lieliski pasākumi kā Tukumā, tā Rucavā.