Baltu Vienības sasauksme – 2017 Drukāt

Kā katru gadu, arī šogad 22. septembrī tika atzīmēta BALTU VIENĪBAS DIENA, kurā tika aicināti baltu pēcteči Lietuvā, Latvijā un visā pasaulē pievienoties Baltu Vienības uguņu sasauksmei un laikā no plkst. 20.00 līdz 21.00 iedegt ugunis kalnos, pilskalnos un citās ar baltu vēsturi saistītās vietās.

Sirmā senatnē pilskalnos iedegti ugunskuri ir aicinājuši mūsu senčus vienoties cīņai un aizsargāt savu zemi, savu dzīvību un savdabību. Vienotība ir palīdzējusi Baltijas jūras krastā mītošajām tautām izdzīvot un pastāvēt gadu tūkstošiem, tāpēc mūsdienās vienlaikus iedegta uguns iegūst jaunu nozīmi. Kaut gan valstis citu no citas šķir robežas, visā pasaulē izklīdušos baltu pēctečus vieno no senčiem mantotais pasaules uzskats, joprojām dzīvās tradīcijas un paražas.

Arī Rucavā 22.septembra vakarā Muižas kalnā pulcējās savas zemes un tautas patrioti - rucavnieki un dunicnieki kopā ar savām mazajām atvasēm, kam šis notikums bija gan kā nakts piedzīvojums, gan kā mācībstunda savas zemes mīlestībā. Ugunskurs dega gaiši, dziesmas skanēja pāri Sventājai – tāds mazs, bet jauks kopā būšanas brīdis ar Latviju sirdī!