Velobrauciens Nidasciems (LV) – Palanga (LT) 23.09.2017. Drukāt

14.09.2017.

Interreg

Interreg V-A Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programma 2014. – 2020.gadam aicina velobraucējus entuziastus uz velobraucienu Nidasciems-Palanga 2017.gada 23.septembrī (sestdienā).

Maršruts: Nidasciems (Latvija, netālu no Latvijas - Lietuvas robežas) – Sventāja – Palanga (aptuveni 30 km).


Sākums plkst. 11.00 pie etnogrāfiskās lauku mājas „Jūrmalnieki” Nidas ciemā, kas atrodas 0,5 km attālumā no Lietuvas un Latvijas robežas (nesajauciet ar kempingu „Jūrmalnieki” pie Liepājas) https://goo.gl/maps/h9cywLg6mtJ2

Finišs plkst. 14:00 Palangā, Jūrates un Kastyčio skvērā pie Palangas tilta.

Apbalvošana plkst. 14.30 Palangā, Jūrates un Kastyčio skvērā.

Velobrauciens ir 23.septembra Baltu vienības dienas*, kura tiks svinēta Palangā, programmas daļa.

Velobrauciena laikā mēs brauksim pa dažāda seguma ceļiem (arī grants seguma), kā arī pa piejūras veloceļiem, apmeklējot interesantas vietas.

Meklēsim punktus ar uzdevumiem, piedalīsimies viktorīnā par Lietuvas un Latvijas pārrobežu sadarbību. Tos, kuri atradīs punktus un atbildēs uz jautājumiem, gaida vērtīgas balvas apbalvošanas laikā.

Braukšanas temps – draudzīgs riteņbraukšanas entuziastiem, nesteidzīgs. Palangā iebrauksim kopā. Var piedalīties ģimenes ar vecākiem bērniem (iesakām vecumā no 14–15 g.).

* Baltu vienības diena tiek svinēta 22. septembrī, atzīmējot 1236. gadā notikušo Saules kauju, kurā sakauts Zobenbrāļu ordenis un izbeigta Baltijas zemju iekarošana. 2000. gadā Lietuvas un Latvijas parlamenti Saules kaujas dienu pasludināja par Baltu vienības dienu.

Praktiska informācija:

Dalībnieku skaits ir ierobežots, tāpēc ir obligāta iepriekšēja reģistrēšanās līdz 20. septembrim, aizpildot reģistrācijas formu https://goo.gl/forms/EkSV2M5M6U3M4gcJ2

Dalībnieki saņems brauciena T-kreklu un sporta somu, piemiņas medaļu, uzkodu un siltas pusdienas pēc finiša.

Dalība ir bezmaksas. Reģistrācijas apstiprinājumu nosūtīsim uz norādīto e-pastu.

Nepilngadīgie bez pavadošiem vecākiem vai aizbildņiem piedalīties nedrīkst.


Velobrauciens

Attālums: ~ 30 km, ilgums: ~ 3 st. ar apstāšanos un viktorīnām.

Braukšanas temps: mierīgs ar pauzēm. Dalībniekus pavadīs sacensību organizatori, kuri parādīs virzienu un aizvedīs uz starppunktiem. Punkti un kustības kārtība būs norādīti informācijā, kuru dalībnieki saņems pirms starta. Tāpēc tie, kas gribēs, varēs braukt arī patstāvīgi, viņiem ērtā tempā un ar viņiem ērtu atpūtas ilgumu. Visi dalībnieki sapulcēsies pirms Palangas un kopā brauks pa Palangas pilsētu līdz finišam.

Starppunkti ar viktorīnas uzdevumiem būs pa ceļam interesantās vietās. Plānojam 5–6 punktus. Tur dalībniekus gaidīs tiesneši un uzdos jautājumus par Lietuvas un Latvijas pārrobežu sadarbību. Pirmie, kuri atbildēs pareizi, saņems punktus. Tie, kuri visos punktos būs savākuši visvairāk punktu, saņems vērtīgas dāvanas apbalvošanas laikā Palangā.

Mēs iesakām izmantot kārtīgu velosipēdu, ķiveri, apģērbties laikapstākļiem atbilstoši, paņemt līdzi tēju.

Pēc velobrauciena un apbalvošanas iesakām vēl uzkvaēties Baltu vienības dienas pasākumos Palangā. Notiks tirdziņi, izstādes, filmu demonstrācijas, barbekjū turnīrs, Lietuvas un Latvijas izpildītāju koncerti, kā arī citi pasākumi. Vairāk informācijas http://www.palangatic.lt/renginys/baltu-vienybes-diena/

Ierašanās startā un atgriešanās mājās 23. septembrī.

Dalībniekiem iesakām ierasties tieši uz startu Nidā (Latvijā) patstāvīgi. Ir ērti atbraukt uz Palangu vai Sventāju, tur atstāt automašīnu un ar velosipēdu doties līdz starta vietai ~ 10–25 km. Tiem, kuri uz startu ieradušies ar velosipēdu, dāvāsim gardus pārsteigumus par videi draudzīgu ceļošanu un izturību. Reģistrācijā lūdzam norādīt, ja atbrauksiet pats ar velosipēdu vai citu transportlīdzekli.

TIEM, KAS NEVAR IERASTIES STARTĀ PATSTĀVĪGI

Aizvedīsim dalībniekus ar autobusu un speciālu piekabi velosipēdiem uz starta vietu no Klaipēdas (Lietuva) un Liepājas (Latvija) un aizvedīsim atpakaļ no Palangas pēc pasākuma. Vietu skaits ir ierobežots, vedīsim tikai reģistrētos dalībniekus, kuri reģistrējoties būs norādījuši šādu vajadzību.

Klaipēdā autobuss ar piekabi velosipēdiem dalībniekus gaidīs Danes ielā pie Atgimimo laukuma (pie mērijas un Zvejnieka skulptūras). Izbraukšana plkst. 9.30 no rīta. Atgriešanās no Palangas uz Klaipēdu pēc pasākuma plkst. 16.00.

Liepājas autobuss ar piekabi velosipēdiem gaidīs laukumā pie veikala Supernetto „Ezerkrasts”, Ganību ielā 175/177, Liepājā, Latvijā (vieta vēl var  tikt precizēta). Izbraukšana plkst. 9.30 no rīta. Atgriešanās no Palangas uz Liepāju pēc pasākuma plkst. 16.00.

Dalībnieka atbildība

Katrs dalībnieks reģistrācijas laikā apliecina, ka piekrīt velobrauciena noteikumiem un uzņemas pilnu atbildību par savu rīcību un tās sekām brauciena laikā. Dalībnieki paši ir atbildīgi par savu īpašumu un veselību, materiālo un citu kaitējumu sev un apkārtējiem, kas ir saistīts ar dalību pasākumā. Dalībniekiem nav nekādu pretenziju par nelaimes gadījumiem vai materiāliem zaudējumiem pret organizatoriem.

Dalībniekam ir jāiepazīstas ar brauciena maršrutu pēc startā sniegtās informācijas un jāzina, ka trasē var notikt gājēju, automašīnu un citu transportlīdzekļu satiksme un jānovērtē, ar to saistītos riskus, kā arī jāievēro ceļu satiksmes noteikumus un jāveic nepieciešamie pasākumi, lai nodrošinātu citu satiksmes dalībnieku un pasākuma dalībnieku veselības un viņu īpašuma drošību. Katrs to pirms brauciena apstiprinās ar savu parakstu.

Praktiska informācija par velobraucienu pa e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jums ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu , tālr.26424272 vai Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jums ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu , tālr.: +370 699-33661.

Pasākuma organizators: Pasākuma organizators: Interreg V-A Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programma 2014. – 2020.gadam www.latlit.eu