Pieredzes apmaiņas vizīte Somijā Drukāt

04.09.2017.

UniGreen

No 21. – 25.augustam, Kurzemes pašvaldību un tūrisma nozares pārstāvji, kopā ar četriem projekta partneru pārstāvjiem no Lietuvas (Žemaitija, Biržu, Aukštaitija, Labanoras parki, kā arī Kretingas rajonaalt pašvaldība), devās uz Somiju iepazīt šīs valsts pieredzi dabas tūrisma pieejamības veicināšanā cilvēkiem ar īpašām vajadzībām.

Dalībnieki apmeklēja 4 nacionālos parkus (Nuuksio, Puurijärvi-Isosuo, Kurjenrahka, Teijo) un 2 dabas rezervātus (Laajalahti un Aulanko), kur tikās ar somu kolēģiem un apskatīja dabas objektus, kas pielāgoti cilvēkiem ar īpašām vajadzībām.

Somu pieredze rāda, ka ne vienmēr ir nepieciešams ieguldīt lielus resursus, lai uzlabotu dabas tūrisma objektu pieejamību. Viena no iespējām, lai to uzlabotu, ir nodrošināt pieejamību vismaz minimālā līmenī (piemēram, nodrošināt iespēju apmeklēt dabas takas un objektus ar asistentu palīdzību) un tad pakāpeniski veikt uzlabojumus, pieejamības paaugstināšanai atsevišķiem objektiem vai infrastruktūras elementiem.

Veidojot dabas taku vai citu objektu, galvenā lieta, kas būtu jāņem vērā ir, ka objekti jāveido tā, lai tie maksimāli būtu pieejami pēc iespējas lielākam apmeklētāju lokam – ne tikai cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, bet arī, piemēram, ģimenēm ar maziem bērniem, veciem cilvēkiem u.tml.

Šo pieredzes apmaiņas braucienu organizēja Kurzemes plānošanas reģions, LATLIT projekta Nr. LLI-010, "Dabas tūrisms visiem" (projekta akronīms "UniGreen") ietvaros.


Attīstības nodaļas projektu koordinatore

Raimonda Ābelīte