Atskats uz ''TRAK'TEH'DIENĀM 2014'' Drukāt

23.augustā, sestdienā, Rucavas centrā, laukumā pie veikala, notika nu jau ikgadējais uzņēmējdienu pasākums.

Jau no agra rīta tirgus laukumā vietas ieņēma tirgotāji, mājražotāji ar ļoti plašu piedāvājumu. Tirgotāji bija atbraukuši ne tikai no mūsu novada, bet arī no Nīcas, Medzes, Liepājas un citām vietām. Varēja nopirkt maizi, zivis, gaļu, sieru, konditorejas izstrādājumus, apģērbus, košumlietiņas, dažādus stādus, izturīgus nažus, grozus, medu, segas, vienkārši sakot, varēja nopirkt visu, ko vien sirds vēlas un maciņš var atļauties. Vien tirgotāji būtu vēlējušies mazliet vairāk pircēju…

Arī gatavu ēdienu tirgotāji bija labi sagatavojušies. Rucavas sievas piedāvāja uz vietas rīvētu kartupeļu ēdienu, "Gardumkaste" - sātīgus hotdogus, SIA Marķīza impērija ar savām uzkodām svētkos piedalās jau otro gadu.

Vienlaikus ceļa otrā pusē zālienā, savus mīluļus - pūkainus trušus un mazas paipaliņas bija atveduši parādīt z/s "Elčuki" audzētāji no Medzes pagasta, no Nīcas novada pie mums atceļoja arī brīnišķīgi baloži un raženi gaiļi, no Dunikas - vistas.

Un tad jau pienāk plkst. 10.00 un laukumā ar skaļu rūkoņu iebrauc Rucavas un Dunikas pagastu zemnieki ar saviem spēkratiem - gan lieliem, gan mazākiem traktoriem. Arī šogad kolonnu ieved Dunikas traktors, kuru rotā uzraksts Duvzare, kā simbols abu pagastu sadarbībai, to vada S.Upmalis. Tālāk seko rucavnieka J.Pērkona pašdarinātie traktori, kuri izpelnījās īpašu pasākuma dalībnieku uzmanību, dunicniece A.Dejus elegantā dāmas tērpā iebrauca laukumā kā vienīgā dāma traktoriste, Palaipes saimnieces Sanita un Sarmīte pat iesēdās A.Timbras vadītā traktora kausā kopā ar piena kannām un slaucamo aparātu un visiem vēlēja dzert Latvijā slaukto pienu. Tālāk jau redzami gan J.Preisa, A.Zuļģa, A.Preisa, M.Liparta, I.Liparta, J.Vajevska, L.Zemes un J.Trumpika vadītie traktori. Laukumā jau no agra rīta visi varēja apskatīt J.Zemes moderno kombainu.

Kad nu visi ieņēmuši savas vietas iepretim skatuvei, kura mums atbrauca no "Compaqpeat" uzņēmuma liela, glauna traktora vadīta, pilnīgi jauna piekabe, arī tā ir tradīcija šim pasākumam, ir laiks sākt svētku viesu uzrunas.

Kā pirmā, protams, uzrunu teic Rucavas novada domes priekšsēdētāja I.Šusta. Tālāk vārds Zemkopības ministram J.Dūklavam, tad LZF valdes priekšsēdētājai A.Haukai, kura tiek iecelta pasākuma krustmātes godā. Visi protams vēlē lauksaimniekiem izturību, darba prieku, veiksmi un panākumus savas lauku sētas kopjot. Savukārt A.Hauka mudina Zemkopības ministru vairāk atbalstīt mazos un vidējos lauksaimniekus. Pasākumu ar jestrām dziesmām kuplina Rucavas etnogrāfiskā ansambļa meitenes S.Skudiķes vadībā.

Tālāk laukumā notiek iepazīšanās gan ar zemniekiem, kuri atbrauca ar savu tehniku, kura tiek jau izmantota saimniecībās, gan arī ar jaunās traktortehnikas pārdošanas speciālistiem. Notiek arī tehnikas iemēģināšana uz laukuma.

Bērni tiek aicināti piedalīties dažādos konkursos un atrakcijās. Arī peintbolā.

Tajā pat laikā no plkst.11.00. kultūras nama zālē notiek semināri, kuros kā lektori aicināti Zemkopības ministrs J.Dūklavs, LZF valdes pr-ja A.Hauka, LLKC uzņēmējdarbības speciāliste I.Kreicberga, Dienvidkurzemes LAD vad. Ģ.Osis. Par praktiskās sadarbības jautājumiem kooperatīvu "Kurland agro", "Durbes grauds", "Laura", Rucavas novada lauku attīstības biedrības pārstāvji un divas nopietnas bankas - "Latvijas Attīstības finanšu institūcija Altum" un "Swedbank", kā arī Rucavas krājaizdevu sabiedrība. Seminārā par iedzīvotājiem svarīgiem jautājumiem uzstājās arī kontrolējošo iestāžu PVD un Valsts darba inspekcija.

Pēc vairāku nedēļu ilgušajām lietavām šī bija ļoti saulaina un jauka diena, līdz ar to bija patīkama un silta svētku sajūta. Bet tā kā daudziem lauciniekiem uz lauka vēl daudz nenovāktas ražas gaidīja, pēc pusdienlaika gan skatītāji, gan traktoru īpašnieki pamazām sāka izklīst.

Liels paldies visiem, kuri piedalījās, kuri starp nekad neapdarāmajiem darbiem atrada laiku, lai atbrauktu, sevi parādītu, uz citiem paskatītos un kopīgi atpūstos un aprunātos ar citiem satiktiem paziņām, lai pēc tam varētu ar jaunu degsmi ķerties pie mājas darbiem!

Paldies visiem, kuri pielika roku un domu, lai kopīgiem spēkiem šis pasākums varētu izdoties!

un arī video šeit.

Visu pasākuma organizētāju vārdā - Laima