Sākusies pieteikšanās platību maksājumiem Drukāt

No 2019.gada 10.aprīļa sākusies pieteikšanās platību maksājumiem. Lauksaimnieki tiem var pieteikties līdz šā gada 22.maijam, iesniedzot Vienoto iesniegumu LAD Elektroniskajā pieteikšanās sistēmā. Pēdējā diena, kad atbalsta maksājumiem var pieteikties ar kavējuma sankciju, šogad ir 17.jūnijs.

Dīzeļdegvielas ar samazinātu akcīzes nodokli iesnieguma iesniegšana norit vienlaikus ar pieteikšanos platību maksājumiem – no 10.aprīļa līdz 3.jūnijam.

Lasīt tālāk...
 
Informatīvais seminārs par aktualitātēm lauku saimniecībām/ uzņēmējiem Drukāt

SIA “Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs” Liepājas konsultāciju biroja kopā ar sadarbības partneriem piedāvā informatīvos seminārus par aktualitātēm lauku saimniecībām /uzņēmējiem.

RUCAVAS NOVADS | 2019. gada 29. aprīlī (pirmdien)

Lasīt tālāk...
 
Traktortehnikas ikgadējās valsts tehniskās apskates Drukāt

Valsts tehniskās uzraudzības aģentūra atgādina, lai piedalītos ceļu satiksmē, t.sk., arī pirms pavasara darbu uzsākšanas, traktortehnika un tās piekabes jāsagatavo un jāuzrāda ikgadējai tehniskajai apskatei. Apskates laikā vadītājam līdzi jābūt traktortehnika vadītāja apliecībai, tehnikas reģistrācijas apliecībai un jābūt derīgai OCTAS polisei. No 2017.gada 30.jūnija par Valsts tehniskās uzraudzības sniegtajiem pakalpojumiem varēs samaksāt TIKAI ar bezskaidras naudas maksājumu. Uzziņām tālrunis: 29437351; 20000450, vai www.vtua.gov.lv

Lasīt tālāk...
 
Var iesniegt lauku bloku precizējumus Drukāt

No šā gada 4.februāra lauksaimnieki var veikt lauku bloku / ainavu elementu precizēšanu 2018.gadam. Precizēšanas pieprasījumus varēs iesniegt līdz šā gada 1.aprīlim.

Precizēšanas pieprasījumi jāiesniedz tikai tad, ja

  • klients vēlas iekļaut lauku blokā jau sakoptu platību,
  • pievienot jaunus ainavas elementus;
  • no lauku bloka izņemt neapsaimniekotu platību.
Lasīt tālāk...
 
Traktortehnikas vadītāja eksaminācija tiek elektronizēta Drukāt

Valsts tehniskās uzraudzības aģentūra (turpmāk - VTUA) 2017.gada pirmajā pusgadā plāno veikt izmaiņas traktortehnikas vadītāju atestācijas procesā, lai uzlabotu un celtu traktortehnikas eksaminācijas procesa kvalitāti. Eksaminācijas process sastāv no teorētiskā - eksāmens par ceļu satiksmes un drošības jautājumiem, kā arī ekspluatācijas drošības jautājumu eksāmens (eksternam) un praktiskā bloka - iemaņu eksāmens. Eksaminācijas teorētisko bloku ir paredzēts elektronizēt (eksāmens jākārto testa veidā). Savukārt praktiskās vadīšanas eksāmenu pretendents varēs pieteikt kā līdz šim - sev tuvākajā VTUA birojā un veikt tuvākajā pieejamajā eksaminācijas vietā savā novadā. Traktortehnikas vadīšanas (iemaņu) eksāmenu pretendents var kārtot tikai pēc sekmīgas teorētiskā eksāmena ceļu satiksmes un drošības jautājumos, kā arī traktortehnikas ekspluatācijas drošības jautājumu eksāmena veikšanas. Traktortehnikas vadītāja eksāmeniem pretendentam jāpiesakās ne vēlāk kā divas darba dienas pirms plānotās eksaminācijas norises.

Lasīt tālāk...
 
Lauku attīstības konsultants, vetārsts un lopu pārraugs Drukāt

Rucavas novada lauku attīstības konsultants - Guntis Rolis uzklausīs Jūs jebkurā laikā pa telefonu 29964368, vai saziņā ar e-pastu: guntis.rolis@ gmail.com. Pieņemšanas laiki:

  • katru trešdienu 9 - 12 Rucavas novada domē
  • katru cetrddienu 9 - 12 Dunikas pagasta pārvaldē
  • iepriekš piesakoties, tikšanās notiks tieši Jums pieņemamā laikā un vietā.


Veterināra un dzīvnieku mākslīgas apsēklošanas pakalpojumi. Pieteikt pa tālr.26593091 (Irēna Pērkone).

Lopu pārraudzība. Pieteikt pa tālr.29459026 (Austra Virdzeniece)

 
Atskats uz ''TRAK'TEH'DIENĀM 2014'' Drukāt

23.augustā, sestdienā, Rucavas centrā, laukumā pie veikala, notika nu jau ikgadējais uzņēmējdienu pasākums.

Jau no agra rīta tirgus laukumā vietas ieņēma tirgotāji, mājražotāji ar ļoti plašu piedāvājumu. Tirgotāji bija atbraukuši ne tikai no mūsu novada, bet arī no Nīcas, Medzes, Liepājas un citām vietām. Varēja nopirkt maizi, zivis, gaļu, sieru, konditorejas izstrādājumus, apģērbus, košumlietiņas, dažādus stādus, izturīgus nažus, grozus, medu, segas, vienkārši sakot, varēja nopirkt visu, ko vien sirds vēlas un maciņš var atļauties. Vien tirgotāji būtu vēlējušies mazliet vairāk pircēju…

Lasīt tālāk...
 
LEADER programmas iespējas Drukāt

LEADER ir mērķtiecīgas un savstarpēji koordinētas aktivitātes lauku attīstībai, kuras rosina sabiedrību meklēt jaunus risinājumus esošajām lauku problēmām. LEADER būtība ir uzlabot dzīves kvalitāti cilvēkam laukos, domājot gan par ekonomiskajiem, sociālajiem uzlabojumiem un vides saglabāšanas iespējām.

Lasīt tālāk...