Japāņu tūristi arī Rucavā Drukāt

Kopš pagājušā gada  ar Latvijas investīciju attīstības aģentūras atbalstu tiek veicināts japāņu tūrisms  Latvijā. Pērn „Zvanītājos”  visas dienas garumā pabija, par Rucavas kultūras mantojumu interesējās un visu cītīgi safotografēja divas jaukas japāņu meitenes. Uz Ziemassvētkiem saņēmām dāvanu – nelielu, bet pabiezu grāmatiņu japāņu valodā, domātu japāņu tūristiem, ar izzinošu materiālu par Latvijas etnogrāfiju un vietām, kur to visu var redzēt un baudīt. Esam lepni, ka divās sadaļās – „Adījumi” un „Vietas, kuras vērts apmeklēt”’ ar bagātīgām fotogrāfijām redzamas gan mūsu sievas – adītājas  Aleksandra, Mirdza, Rasma Rucavas goda tērpos, gan rucavnieču adījumi – cimdi un zeķes, gan „Zvanītāji” ar Rucavas sievām.

Un šajā gadā jau ir „pirmās bezdelīgas”.

Maijā uzņēmām 10 japāņu tūristu grupu, kas „Zvanītājos” pabija teju četras stundas. Nācās nopietni gatavoties. Viņus patiesi interesē viss, bet, pats galvenais, ka viņi to visu grib iepazīt darbojoties. Tā nu sarīkojām japāņiem Rucavas ēdienu gatavošanas meistarklasi – ar lielu apbrīnu un vienošanos kopīgos sajūsmas vai apbrīnas izsaucienos viņi vēroja mūsu baltā sviesta meistari Mirdzu Ārentu kuļam balto sviestu, un apbrīnojami cītīgi rīvēja rāciņus, spieda no tiem sulu, gatavoja kukuļu masu un pašus kukuļus, grieza gaļu un sīpolus mērcei, gatavoja rupjmaizes kārtojumu. Otra meistarklase notika Aleksandras un Kleina Rasmas vadībā – ciemiņi iepazina Rucavas kreklu krāšņos rakstus un apguva Rucavas krustdūrienu. Visu pagatavoto viesi  baudīja kopīgā mielastā, kur iepazina mūsu galda kultūru un tradīcijas. Viņiem viss patika, bet mums pašām tā ir pirmā pieredze un daudz ideju, kā uzņemt citas japāņu tūristu grupas.

Otra nopietna Japānas delegācija, kas sastāvēja no 10 Japānas mediju pārstāvjiem bija Jāņos Papes „Vītolniekos”. Esam gandarīti, ka tieši mūsu Jāņi tika izvēlēti par vienu no pieturas punktiem japāņu vizītes laikā. Īpašu uzmanību viņiem nepievērsām, bet Aijas vadībā viņi paši sev nopina vaiņagus, aktīvi iesaistījās dančos un rotaļās, ļoti viņiem patika nakts dziedāšana pie ugunskura kopā ar Austras bērniem, pabija „Vītolniekos” līdz pat trijiem nakti, un būtu palikuši līdz Saullēktam, ja vien nevajadzētu drusciņ Liepājā pagulēt, lai turpinātu ceļojumu pa Kurzemi. Un, protams, daudz fotografēja un filmēja.

Ir pamats domāt, ka nākamajā gadā japāņu viesu šai pusē būs ne mazums.