Pasākumi Dunikā Drukāt

ko li sa

 
Valentīndienas ballīte Drukāt

16.februārī plkst.22.00 Dunikas Tautas namā

 
Pasākumi Rucavas kultūras namā janvārī un februārī Drukāt

2019.gada 20. janvārī pulksten 12.00 Rucavas kultūras namā viesosies koncertkompānija “SOLARIS” (Lietuva) ar cirka - teātra izrādi “Pasakainā planēta”. Programmā: sunīši, zaķis, kaķīši, čūskas, papagailis... Piedalīsies mākslinieki no Šveices CIRQUE DU SOLLEIL (Programma var tikt mainīta). Būs iespēja nofotografēties ar dzīvniekiem un nopirkt popkornu. Izrādes ilgums 1:20 h, ieejas maksa 2.00 EUR. Laipni gaidīti!

Lasīt tālāk...
 
Rucavas kultūras nama pašdarbības kolektīvi Drukāt

Rucavas etnogrāfiskais ansamblis – tautas tradicionālās kultūras kopējs paaudžu paaudzēs. Iepazīstina interesentus ar novada dziesmām, gadskārtu paražām, teikām, dejām, rotaļām. Izrāda savus tautas tērpus, kuri ir bagātīgi un daudzveidīgi ar etnogrāfiskiem elementiem. Šogad atzīmēs savu 35 gadu jubileju. Vadītāja un ansambļa dibinātāja Staņislava Skudiķe.

Sieviešu vokālais ansamblis darbojas 24 gadus, ar savām daudzveidīgajām dziesmām iepriecinot klausītājus ne tikai pagastā, bet arī reģionā, Kurzemes zonā un kaimiņvalstī Lietuvā. Ar labiem panākumiem piedalās vokālo ansambļu skatēs. Arī šis kolektīvs ir manis izveidots un šogad svinēs 35 gadu jubileju.

34 gadus Ārijas Ošenieces vadībā Rucavas amatierteātris gandrīz katru gadu iestudēja jaunu lugu, kuru ar nepacietību gaidīja pagasta un novada iedzīvotāji. Kolektīvs ar prieku pieņem uzaicinājumus braukt viesizrādēs uz citiem pagastiem. Kolektīva mērķis: veidojot izrādes, celt katra dalībnieka pašapziņu, veidot interesantāku, krāsaināku ikdienu, audzināt gudru, saprotošu skatītāju. Šogad nomainījās režisori, kolektīvu vadīs ilggadējā teātra pieredzējusī dalībniece Dace Dejus. Lai veicas!

Rucavas lauku kapela “Paurupīte” ar tās vadītāju Intu Jaunciemu darbojas 16. gadu. Kolektīvs kuplina gadskārtu pasākumus savā novadā, kā arī Latvijas reģionos, piedalās Balticas festivālos. Laba sadraudzība ar Lietuvas kolektīviem. Vairākkārt spēlējis pavadījumus Liepājas reģiona tautisko deju kolektīvu ārzemju izbraukuma koncertos - festivālos.

2017.gada sezonas sākumā izveidojās jauns pašdarbības kolektīvs: Rucavas novada Rucavas kultūras nama vidējās paaudzes deju kolektīvs. Nokomplektēti visi astoņi pāri. Kolektīvu vada Agija Kaunese. Dalībnieki ir apņēmības pilni, centīsies pēc iespējas ātrāk iekļauties reģiona dejotāju aprindās.

Rucavas kultūras nama direktore Staņislava Skudiķe

 
Justies kā bišu mātei Drukāt

Tādas sajūtas mani pavada, atceroties šī gada Jāņus Papes „Vītolniekos”, par kuriem var teikt: sava veida jubileja - aprit 10 gadi kopš pirmajiem saulgriežiem mājīgajā un sakoptajā „Vītolnieku” sētā. Un katru gadu šie svētki ir bijuši citādāki. Pirmajos gados šaurā lokā - 15 -30 līgotāju. 2014., 2015.gada Jāņi ar milzīgu ļaužu pieplūdumu (200 – 300 līgotāju!). Ir bijuši pirmo gadu Jāņi, kad man kā pasākuma vadītājai  bija „jāraujas uz pusēm”, jo Jāņa sētā vien dažas tradīciju kluba sievas un to balsis nevar piepildīt ne sētu, ne sadzirdēt priekšpagalmā. Un tad ir 2012.gada Jāņi, kad sevi piesaka Rucavas sievas – kā čaklas namamātes, saimnieces, kas rimtā solī noklāj garos Jāņa godu galdus, kā pārliecinošas rucavnieces savos košajos tērpos, kā līgotājas ar skaņām balsīm! Un ir kādi trīs saulgrieži ar Solveigas Pētersones un visas viņas ģimenes  iesaistīšanos rotaļu vadīšanā. Un Jāņi, kurus ar savām dižajām balsīm pieskandina Nīcas etnogrāfiskā ansambļa, Otaņķu etnogrāfiskā ansambļa un Krotes skolēnu folkloras kopas dziedātāju balsis. Šogad nekā no tā visa – dižie rotaļnieki un dziedātāji „sadalīti” pa lielajām, „valsts nozīmes” Jāņu svētīšanas vietām, un viens pēc otra atsaka. Tādēļ jau pašā sākumā bija skaidrs, ka jātaupa spēki, jo Jāņi būs jāizdzied no viena gala līdz otram galam „mazajā sastāvā” -  man pašai kopā ar  Rucavas sievām un viņu bērniem un Inesei Sērdienei ar vēl trim Austras bērniem, kuri ir uzticīgi līgotāji un atbalstītāji nu jau 7 gadu garumā.

Lasīt tālāk...
 
Melnais stārķis simbolizē lidojumu no pagātnes uz nākotni Drukāt

2.jūnijā Dunikas pagasta Sikšņu centrā, laukumā blakus 8.maijā iestādītajam Latvijas simtgades ozolam, tika atklātas tēlnieka Zigmunda Bieļa veidotās akmens skulptūras.

Tās svinīgi atsedza mazie dunicnieki, atklājot akmenī izkaltu lidojošu melno stārķi, simbolizējošu lidojumu no pagātnes uz nākotni, un gada skaitli 1253, kas vēsta par gadu,  kurā pirmo reizi vēsturiskos rakstos pieminēts Dunikas vārds. Par akmens skulptūru idejām un tapšanas gaitu pastāstīja tēlnieks Juris Švalbe.

Lasīt tālāk...
 
Dunikas ozols 48. Drukāt

Dunikas pagastā Latvijas 100gades ozolu iestādīja 8.maijā, piedalījās Sikšņu pamatskolas skolnieki, skolotāji, pagasta iedzīvotāji, kopskaitā 80. Ozolu stādīja Ausma Padalka - ilggadēja Sikšņu pamatskolas direktore, senlietu krātuves "Lauksargi" vadītāja, Rucavas novada domes priekšsēdētāja vietnieks Andis Rolis, Mariss Tiļugs un Rucavas novada basketbola komandas dalībnieks Mareks Malakausks.

 
Rucavas ozols 47. Drukāt

Rucavā Baltā galdauta svētki 4.maijā iesākās ar Rucavas amatierteātra izrādi, pēc kuras Rucavas jaunsargi, pašdarbības kolektīvi, iedzīvotāji un viesi skaistā gājienā devās uz skolas parku iestādīt savu 100gades ozolu. Pēc stādīšanas visi parakstījās Ozola goda grāmatā - 120 paraksti, piedalījās vēl vairāk ļaužu. Noslēgumā visi tika aicināti uz Baltā galdauta svētku noslēgumu skolā.

 
Ieraksta vēstījumu Tautas Saimes grāmatā Drukāt

2017.gada 21.aprīlī Rucavas kultūras namā notika svinīga Tautas Saimes grāmata atklāšana, piedaloties Rucavas pamatskolas skolēniem, Rucavas etnogrāfiskajam ansamblim, Rucavas novada pašvaldības pārstāvjiem un iedzīvotājiem.  Pirmo vēstījumu grāmatā ierakstīja Rucavas novada vecākā iedzīvotāja Marģieta Stikāne, kura ir vienā vecumā ar Latvijas valsti. Viņa grāmatā ierakstīja: “Esmu dzimusi 1918. gada 5. augustā Rucavā un joprojām te dzīvoju – līdz ar Latviju.

Lasīt tālāk...
 
« SākumsIepriekšējā12NākamāBeigas »

Lapa 1 no 2