"Trak’teh’dienas 2015" Sikšņos Drukāt

Uzņēmēju dienas Rucavas novadā ir jau tradicionāls ikgadējs pasākums, kas sastāv no pieredzes apmaiņas brauciena un «Trak’teh’dienām», kuras šogad 22.augustā notika Dunikas pagasta Sikšņos pie pagasta pārvaldes ēkas ar aktivitātēm visas dienas garumā, un kuru galvenais mērķis - veicināt vietējo uzņēmēju aktivitāti un konkurētspēju.

Visas dienas garumā notika brīvdabas tirgus laukumā pie Dunikas pagasta pārvaldes. Pēc oficiālo personu uzrunām apmeklētāji varēja apskatīt traktortehnikas ekspozīciju, kurā piedalījās vairāki zināmi traktortehnikas tirgotāji. Par jauno tehniku zemniekus konsultēja tirgotāju dīleri. Dienas gaitā varēja piedalīties traktora veiklības braucienā, kā arī izmēģināt apvidus automašīnas.

Līdztekus lauku uzņēmējiem tika piedāvāti arī vairāki informatīvi semināri par projektiem, līdzekļu piesaisti, subsīdijām, biznesa iespējām un tā uzsākšanu. Pieaicināto lektoru vidū Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas Reģionālās politikas direktors Raivis Bremšmits, Latvijas Zemnieku federācijas vadītāja Agita Hauka, LAD Dienvidkurzemes reģionālās lauksaimniecības pārvaldes vadītājs Ģirts Osis, SIA “EURORISK Latvia” valdes loceklis Jānis Averčenko, SIA “Baltic Probiotics” direktore Anda Balandiņa un citi.

Pusdienlaikā visus iepriecināja kopīga Dunikas zupas degustācija, bet pēc tam novada vēstures izzinātājiem pārvaldes ēkā bija iespēja uzklausīt stāstījumu par  Dunikas ambulances vēsturi, kolhoza laiku vadītāju un darbinieku atmiņu stāstus,  kā arī pie vietējās senlietu muzeja vadītājas Ausmas Padalkas sagatavotās ekspozīcijas iesaistīties sarunās par senākiem laikiem.

Visas dienas garumā mazos Uzņēmēju dienu viesus iepriecināja izklaides un dažādas nodarbes bērnu teltī. Pievakarē Brūnu birzī Rucavas amatierteātra uzvedums „Tautiski un latviski Jāņu dienu sagaidot”, bet vēlāk balli spēlēja muzikālā apvienība Viktors&Co.