Rucavas novada ģerbonis izdots pastmarkā Drukāt

pastmarka 2019. gada pirmās pastmarkas Latvijas Pasts izdod sērijā ''Latvijas novadu un pilsētu ģerboņi''. Jaunajās pastmarkās attēloti Aizputes, Rucavas un Tukuma novada ģerboņi.

Rucavas novada ģerbonis izdots pastmarkā, kuras nominālvērtība ir € 0,57. Pastmarka atbilst vienkāršas A klases vēstules nosūtīšanas izmaksām Latvijas teritorijā, bet tirāža sasniedz 300 000 eksemplāru. Ģerbonī redzama tradicionālā Rucavas novada sievu goda tērpu rota – kniepķens – piespraude, kas darināta no viena dzintara gabala un simbolizē bagātīgo tradicionālās kultūras mantojumu novadā. Savukārt augšup vērstās sakrustotās skābaržu lapas atgādina par novada dabas bagātību un attīstību.

Līdz ar jaunajām pastmarkām izdota arī pirmās dienas aploksne 1000 eksemplāru tirāžā, uz kuras, tāpat kā uz pastmarkām, redzami trīs novadu ģerboņi un attēlota novadu atrašanās vieta Latvijas kartē. Jauno izdevumu dizaina autors ir mākslinieks Ģirts Grīva.

Pastmarku sērija ''Latvijas pilsētu un novadu ģerboņi'' tiek izdota kopš 1994.gada, un tā regulāri tiek papildināta ar vairākām jaunām pastmarkām.