Vērtīgāko 50 ainavu sarakstā ir iekļuvis Papes Ķoņu ciems Drukāt

Elektroniskajā Latvijas ainavu dārgumu krātuvē par vienu no 50 vērtīgākajām atzīta Papes Ķoņu ciema ainava.

Ainavu dārgumi ir vietas un teritorijas Latvijas laukos, ciemos un pilsētās, ko uzskatām par īpašām reģiona un Latvijas vērtībām, neatkarīgi no to pašreizējā aizsardzības statusa un diženuma.


Ainavu ekspertu padome ir pieņēmusi lēmumu elektroniskajā Latvijas ainavu dārgumu krātuvē iekļaut 50 ainavas no kopā 243 izvirzītajām. Rucavas novadā tika pieteiktas četras ainavas – Papes Ķoņu ciems, Dunikas purvs, Papes bāka un Nidas oļainā pludmale. Vērtīgāko 50 ainavu sarakstā ir iekļuvis Papes Ķoņu ciems.

Turpmākajos mēnešos par šīm 50 ainavām elektroniskajā ainavu dārgumu  krātuvē tiks apkopota informācija, lai atspoguļotu ainavas mainību vairāku desmitu gadu griezumā gan fotogrāfiju, gan atmiņu stāstos. Tāpēc aicinām  ikvienu no 2017. gada 10.novembra līdz 2018.gada 14. februārim tīmekļa vietnē www.ainavudargumi.lv iesniegt savu atmiņu stāstu, fotoattēlus un vēlējumus nākotnei par krātuvē iekļautajām ainavām, izvēloties ainavas no saraksta vai kartes. Rucavas novada iedzīvotāji tiek aicināti papildināt informāciju par Papes Ķoņu ciema un Kurzemes seno zvejniekciemu ainavām.

Ja savus atmiņu stāstus par notikumiem un zīmīgām personībām vēlaties gatavot rokrakstā, lūgums tos ieskenēt un sūtīt uz elektroniskā pasta adresi Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jums ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu . Rokrakstu un fotoattēlu skenēšanā un elektroniskā sūtīšanā palīdzību ir iespējams saņemt publiskajās bibliotēkās.

No iesūtītajiem fotoattēliem, stāstiem un vēlējumiem 2018.gadā tiks veidotas reģionālās izstādes un organizētas diskusijas. Diskusijās runās par to, kādu Latviju vēlamies redzēt nākamajās simtgadēs un darbiem, kas darāmi, lai ainavu dārgumu saglabātu nākamajām paaudzēm.

Papes Ķoņu ciema fotogrāfijas: J.Vecbrālis, M.Muitenieks