Aicinām uz vecāku dienu! Drukāt

2019.gada 16.aprīlī, Sikšņu pamatskola aicina skolēnu vecākus viesoties skolā:

  • Aicinām vērot mācību stundas (no plkst.8.30 – 12.40)
  • No 13.00 – 13.50 skolas vadība un mācību priekšmetu skolotāji piedāvā sniegt atbildes uz individuāliem vecāku jautājumiem
  • 14.00 – Skolas vecāku sapulce – piedāvājam tikšanos ar dakteri Lailu Atiķi (Tēma – Atkarību profilakse)

Pēc sapulces – tikšanās ar klašu audzinātājiem

 
Putnu dienas 2019 Sikšņu pamatskolā Drukāt

Pavasaris sevi piesaka ne vien ar sauli un sniegpulksteņiem, garāku dienu, bet arī ar putnu atgriešanos no tālām zemē. Putni ir dabas daļa, ko mēs sadzirdam, saredzam un reizē arī apbrīnojam. Šogad putni atgriezās agrāk nekā parasti tas notiek. Jau marta sākumā agri rītos un vēlu vakaros debesis skanēja no spārnu švīkstiem un putnu klaigām - esam mājās!

Lasīt tālāk...
 
Šahs Sikšņu pamatskolā Drukāt

Šajā mācību gadā Sikšņu pamatskolā sāka darboties šaha pulciņš. Pieteicās kupls dalībnieku pulks – 16 skolēni no 2. līdz 8.klasei ar dažādām priekšzināšanām, tāpēc tika izveidotas divas grupas. Vēlāk ieinteresējās vēl citi un kopā šaha pulciņā darbojas 21 skolēns. Pirmajā pusgadā tika apgūti gājieni un pašas vienkāršākās šaha pamatzinības.

Lasīt tālāk...
 
Volejbola sacensības Drukāt

Liepājas rajona novadu skolēnu sporta spēļu ietvaros  marta mēnesī notika sacensības volejbolā. Šajās sacensībās no Sikšņu pamatskolas piedalījās gan meiteņu komanda, gan zēnu komanda. Šogad labāk veicās zēnu komandai – viņi ieguva 2.vietu, piekāpjoties vienīgi Vērgales pamatskolas zēnu komandai. Mūsu komandā cīnījās – Tomass Seļivānos, Kristians Zuļģis, Rihards Bertrams Brizga, Emīls Kristiāns Tiļugs, Krists Stirna, Jānis Aldzers un Elvis Šternbergs.

Sikšņu pamatskolas meiteņu komanda ieguva 3.vietu – Dāvisa Viktorija Lagzdiņa, Gintare Malakauska, Aurēlija Malakauska, Eva Saulīte, Viktorija Aldzere, Karīna Seļivānova, Elfa Esēnija Prūse.

Sporta skolotājs V.Malakausks

 
Dzimtās valodas diena Drukāt

21.februāris ir Vispasaules dzimtās valodas diena. Šajā dienā visā pasaulē tautas godina savu dzimto valodu, aicina to kopt, mīlēt un neaizmirst. Arī Sikšņu pamatskolā šogad tika atzīmēta dzimtās valodas diena. Skolēni iepazinās ar  dzimtās valodas cildinājumu  latviešu tautas dziesmās:

„Smejiet, ļaudis, dziesmiņai,
Nesmejiet valodai;
Dziesmiņ man aizdodama,
Valodiņa Dieva dota.”

Lasīt tālāk...
 
“Mana Magadana” Drukāt

19.februārī Sikšņu pamatskolas 6. – 9.klases skolēni apmeklēja kārtējo pasākumu, kurš notika pateicoties Latvijas simtgades iniciatīvai “Latvijas skolas soma”. Šoreiz tā bija aktiera un režisora Ērika Vilsona monoizrāde “Mana Magadana”, kas pulcēja skatītājus Bārtas kultūras namā. Izrādes mērķis ir pievērst jaunatnes uzmanību Latvijas valsts veidošanās un attīstības procesam, rosinot domāt par vēstures notikumiem, cēloņu likumsakarībām caur viena cilvēka dzīves stāstu. Izrādes autors Ē.Vilsons stāsta par sevi, par savu dzimtu, par savas ģimenes saknēm, tādējādi aicinot ikvienu skatītāju izzināt savas dzimtas vēsturi, savu senču ceļus Latvijā un pasaulē. Izrādes materiāls ietver paša Ē.Vilsona bērnības atmiņas, mammas Zentas Vilsones vēstules un izsūtījumā sarakstītos dzejoļus, kā arī dienasgrāmatas fragmentus par 2013.gada braucienu uz Magadanu kopā ar fondu “Sibīrijas bērni”. Izrāde “Mana Magadana” ir Ērika Vilsona personisks skatījums uz vēstures notikumiem, uz savu dzimšanas vietu – Kolimas pilsētu Magadanu. Izrāde bija aizkustinoša un izglītojoša.

 
Jaunieši piedalās seminārā Drukāt

15.februārī Sikšņu pamatskolas 7., 8.un 9.klases skolēni piedalījās izglītojošā seminārā „Narkotiku, alkohola un smēķēšanas kaitīgums un atkarība”, kurš notika Rucavas novadā īstenotā projekta nr. 9.2.4.2/16/I/074 „Veselīgs Rucavas novads” ietvaros. Semināru vadīja pieredzes bagāta un profesionāla narkoloģe un ģimenes ārste Laila Atiķe. Jauniešiem tika piedāvātas teorētiskās atziņas dažādu atkarību – smēķēšanas, alkohola, narkotisko vielu – profilakses jautājumos, bija iespēja iesaistīties diskusijās un iepazīties ar piemēriem no lektores darba prakses. Jaunieši izteica vēlmi šo sarunu turpināt.

f f

 
Alternatīva mācību diena Drukāt

1.februāris bija alternatīva mācību diena Sikšņu pamatskolas skolēniem. Izmantojot Eiropas Savienības struktūrfondu projekta nr.8.3.2.2/16/I/001 „Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai” sniegtās iespējas visi skolas skolēni tika aicināti piedalīties sportiskā un veselību veicinošā nodarbībā Liepājas Olimpiskā centra slidotavā. Dažam skolēnam jau bija iemaņas slidošanā, un viņi varēja pilnībā izbaudīt slidošanas priekus. Bet dažam skolēnam šī bija pirmā reize, kad izmēģināja „uzkāpt uz slidām”, un tad sākums bija grūtāks. Taču palēnām un prātīgi, un pamatiemaņas tika apgūtas. Projekta ietvaros paredzēta vēl viena sportiskā nodarbība ledushallē. Ceram, ka bērniem slidošana būs iepatikusies un viņi aicinās arī savas ģimenes izbaudīt slidošanas priekus.

Otrā daļa alternatīvajai mācību dienai norisinājās folkloras centrā „Namīns”, kur atraktīvo „Atštauku” vadībā pārrunāja latviešu gadskārtu svētkus un tradīcijas, dziedāja dziesmas, mācījās izgatavot maskas, minēja mīklas, gāja latviskās rotaļās.

 
Projekts „Mana zeme skaistā” Drukāt

Pagājušā mācību gadā mūsu skolas skolēni piedalījās Latvijas simtgadei veltītā fotokonkursā „Mana zeme skaistā”, kura mērķis bija stiprināt skolu jaunatnes piederības sajūtu un mīlestību pret savu zemi un dzimto vietu. Skolēni tika aicināti fotografēt mūsu Latvijas skaistos dabas skatus un iesūtīt fotogrāfijas konkursa organizatoriem. Pēc tam notika elektroniskā balsošana, un tika izvirzītas skaistākās fotogrāfijas. Konkursa organizētāji – nodibinājums „Zinātnes un inovāciju parks” – trīs labākos skolēnu darbus izgatavojuši kā fotogleznas un nu tās nonākušas skolā, lai padarītu skaistākas mācību iestādes telpas un priecētu apmeklētājus. No Sikšņu pamatskolas labākie darbi izrādījās – 1.vieta Rainera Keirāna fotografētajam dabas skatam, bet 2./3.vietu dalīja Dāvisas Viktorijas Lagzdiņas un Riharda Bertrama Brizgas fotogrāfijas. Skolēni saņēma arī nelielas pateicības dāvanas no konkursa organizētājiem, bet fotogleznas tagad pieliktas skolā pie sienas apskatei.

f f f

 
Skolēnu sporta spēlēs noslēgušās cīņas florbolā Drukāt

Liepājas rajona novadu skolēnu sporta spēlēs noslēgušās cīņas florbola laukumos. Ar izciliem panākumiem no florbola sacensībām atgriezās Sikšņu pamatskolas meiteņu komanda – Liepājas rajona novadu pamatskolu grupā izcīnīta 1.vieta. Uzvaru kaldināja – Monta Amanda Mihailova, Eva Saulīte, Gintāre Malakauska, Dāvisa Viktorija Lagzdiņa, Viktorija Aldzere un Samanta Šternberga. Tagad skolēnu komandas uzsākušas gatavošanos volejbola sacensībām, kuras notiks martā.

Sikšņu pamatskolas sporta skolotājs V.Malakausks

 
« SākumsIepriekšējā12NākamāBeigas »

Lapa 1 no 2